משפחות של 2 מחבלים מביעים שמחה וחוגגים את "מות השהידים" של בניהם
אל-חיאת אל-ג'דידה - 03/02/2016

 

כותרת: "איהאב ועבד אלרחמן מסודה – תאומים מהלידה ועד מות השהידים"
"בלב העיר חברון, ובשני בתים כמעט צמודים, נולדו הילדים איהאב פתחי זכריא מסודה ועבד אלרחמן יסרי זכריא מסודה בשנת 1994. לבני הדוד היו חלומות פשוטים, וכל אחד מהם בנה לעצמו בית על מנת להשתקע בו בהמשך ולהתחתן, לדברי קרוביהם של שני השהידים. אמו של איהאב אמרה כי הוא [עמד] לסיים לבנות את ביתו, והמשפחה התכוננה להשלים את הבנייה, ולאחר מכן לחפש לו כלה. מספר ימים לפני מות השהידים שלו, התכונן איהאב לעלות לרגל למכה עם קרוביו, אך הוא בחר בדרך אחרת ביום השבעה בדצמבר 2015. 'הוא יצא במהירות הבזק מהבית, והתפלל את תפילת אחר הצהריים במסגד... [שלוש הנקודות במקור] השיחה האחרונה ביני לבינו הייתה ב-15:20 בצהריים, והוא אמר לי: 'אני רוצה שתהיה מרוצה', והוא חזר על אמירתו האחרונה מספר פעמים. כאשר נודע לאם על מות השהידים של בנה, היא השמיעה צהלולי 'שמחה על מות השהידים שלו', ובני המשפחה עודם מחלקים ממתקים ומקבלים אורחים, ומדגישים כי שמחתם על מות השהידים של איהאב גדולה יותר משמחתם על החתונה שהם כולם חלמו בשבילו. לא עברו 48 שעות ממות השהידים של איהאב עד שהצטרף אליו בן דודו, אך אף אחד לא הרגיש כי עבד אלרחמן מתגעגע לבן דודו עד כדי כך שילך בדרכו. בבוקר ה-09/12/2015, דיברו עבד אלרחמן ושתי אחיותיו על השהיד איהאב, שהמנחמים עדיין מגיעים בזה אחר זה לבית משפחתו 'על מנת לברך על מות השהידים שלו,' ואחד הדברים שעבד אלרחמן אמר היה: 'ואני גם מקווה למות כשהיד.' לא לקח זמן רב, שכן הידיעה הגיעה במהרה, ואחיו של עבד אלרחמן ראו את אחיהם בידיעה בה נאמר שהוא [מת כ]שהיד בביצוע פעולת דקירה נגד חיילים ליד אזור המכונה 'אלדבויא' בקרבת המסגד האבראהימי [מערת המכפלה] שבלב העיר חברון, ואביו של עבד אלרחמן חזר ואמר: 'אמרו השבח לאללה.' עבד אלרחמן ואיהאב נולדו יחד, חיו יחד ואהבו את חייהם יחד, וכאשר הגיע המוות, הם קיבלו יחד את פניו, בעודם משאירים מאחור את המשפחה, האהובים והבתים שטרם הושלמה בנייתם."

איהאב מסודה דקר ב-07/12/2015 את גנדי קופמן ליד מערת המכפלה ופצע אותו אנושות. קופמן נפטר מפצעיו ב-30/12/2015, כשלושה שבועות אחר כך. מסודה נורה למוות בזירת הפיגוע על ידי לוחמי מג"ב.

עבד אלרחמן מסודה
דקר ופצע חייל באורח בינוני במהלך בידוק ביטחוני ליד בבית הדסה ליד חברון ב-09/12/2015, וכן דקר ופצע באורח קל אזרח נוסף. הוא נורה ונהרג.