אמא של מחבלת מתאבדת אומרת כי היא גאה בבתה ומקווה שנערות אחרות ילכו בעקבותיה
פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי" - 27/01/2013

 
תמונה של ופאא' אדריס פורסמה בדף הפייסבוק הרשמי של פת"ח. לצד התמונה נכתב:
     "זוהי ופאא' אדריס, בת ה-23, שנפרדה ממשפחתה, מאמה ומאחיה, ואמרה להם באותו היום: 'המצב קשה, אדם עשוי למות כשהיד בכל רגע.'
ופאא' איחרה לחזור והלילה ירד. בני משפחתה החלו לחפש אותה ושאלו כמה מחברותיה, שאמרו כי היא נפרדה מהן, וכי היא ביקשה מהן להתפלל ואמרה: 'אעשה מעשה שיגרום לכם גאווה,' אך לא הסבירה מהו המעשה הזה...
עם דמעות בעיניה, אמהּ של ופאא' אמרה שכאשר היא שמעה באמצעי התקשורת שייתכן כי אישה ביצעה את פעולת בקשת-השהאדה (מוות למען אללה) שאירעה בירושלים, ו[ופאא'] לא הופיעה, היא חשבה שזה יכול להיות ההסבר היחיד להיעדרה. היא הוסיפה כי היא גיבורה, ואמרה: 'בתי שהידה.'...
לפחות אלפיים פלסטינים השתתפו במסע לוויה סמלית למבקשת-השהאדה (מוות למען אללה) הראשונה שפוצצה את עצמה בישראל... הארון נעטף בדגל הפלסטיני, ופוסטרים של ופאא' אדריס הודבקו על הקירות ברחובות מחנה הפליטים. המשתתפים קראו 'ופאא' גיבורה,' בזמן שחמושים ירו באוויר מטחי הצדעה לכבודה.
אמהּ של ופאא' אמרה כי היא גאה בבתה, ומקווה שנערות נוספות ילכו בעקבותיה. ופאא' - הפרח היפה שבאמצעות פעולת בקשת-השהאדה שלה הפכה על פיהן את ההנחות הביטחוניות הישראליות, שהתמקדו במעקב אחר צעירים פלסטינים בלבד."
לחץ כאן לדיווח

הערה: ופאא' אדריס הייתה המחבלת המתאבדת הראשונה. היא ביצעה פיגוע בירושלים ב-27/01/2002, בו נרצח אחד ונפצעו יותר מ-100. כמתנדבת בסהר האדום, היא הצליחה לעבור את הביטחון הישראלי ולהכנס לירושלים באמבולנס פלסטיני.