עיתון הרש"פ: "ישו... הוא כנעני פלסטיני" ו"הפלסטינים [הם] צאצאי ישו"
אל-חיאת אל-ג'דידה - 06/05/2013

 
מאמר מאת עאדל עבד אל-רחמן, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ:
כותרת: "תחיית ישו, תחיית המדינה"
     "חג הפסחא... אינו חג לנוצרים הפלסטינים בלבד, אלא חג ללאומיות הפלסטינית, משום שישו, עליו השלום, הוא כנעני פלסטיני. קימתו לתחייה שלושה ימים לאחר שנצלב והומת על ידי היהודים - כפי שדיווחה לנו הברית החדשה - משקפת את הנרטיב הפלסטיני, שנאבק עם צאצאי היהדות הציונית המודרנית בגרסתה הקולוניאליסטית החדשה, אשר קושרת קשר עם [בעלי] ההון המערביים, שמתיימרים להשתייך לנצרות.
ישו עליו השלום, האב הקדמון הפלסטיני הלאומי הישר, ומחדש הברית הישנה, התפלג מחסידיה, הקים את בריתו החדשה, והפיץ אותה בקרב הבריות - דבר שגרם ליהודים לרדוף אותו עד שתפסו אותו, צלבו אותו ואז רצחו אותו. לאחר מכן הוא קם מבין המתים כמו עוף החול ואז יצא לדרכו והפיץ את תורתו, שעדיין חיה ותמשיך להתקיים כל עוד האנושות קיימת.
סיפורו של ישו הוא סיפורם של בני עמו [הפלסטינים]; התנועה הציונית – כלי השרת של המערב הקפיטליסטי – רצתה לזייף את העובדות ההיסטוריות, להגלות ולצלוב את העם הערבי הפלסטיני, ואז לרצוח אותו, באמצעות פעולות טיהור אתני... אך הפלסטינים, צאצאי ישו, קמו מן האפר כמו עוף החול, מבין הריסות הנַכְּבּה והנַכְּסה. הם חבשו את פצעיהם והניפו שוב את דגל הלאומיות באמצעות הקמת מפלגות ופלגים...
חג הפסחא הוא חג [פלסטיני] לאומי מובהק שאיננו נוגע לנוצרים בלבד, אלא לכל הפלסטינים מאמיני הדתות השונות – האסלאם, הנצרות והיהדות."
לחץ כאן לדיווח