חבר המועצה המחוקקת מטעם פת"ח: יהודים קיצוניים התכוונו להקים מאהל ברחבות מסגד אל-אקצא
אל-חיאת אל-ג'דידה - 11/10/2009

 
הכותרת: יום עיון באוניברסיטת אל-קודס הפתוחה - "קביעת אסטרטגיה מאוחדת בנושא ירושלים היא צורך לאומי ומוסרי"

"אוניברסיטת אל-קודס הפתוחה, בשיתוף עם הוועדה הלאומית לאירועי ירושלים, בירת התרבות הערבית, ארגנו יום עיון תחת הכותרת 'ירושלים - עיר הדתות המונותיאיסטיות'. יום העיון נערך בקמפוס האוניברסיטה בטולכרם, בהשתתפות סגן המושל ג'מאל סייד, מנהל החינוך במחוז טולכרם, ד"ר פייסל עמר, המופתי של ארץ הקודש השייח' עכרמה צברי, הבישופ עטאללה חנא, ואחראי תיק ירושלים חאתם עבד אל-קאדר...

מנהל החינוך של מחוז טולכרם בירך את הנוכחים והמשתתפים באירוע, וציין כי סימפוזיון זה מתקיים ביום-השנה לאינתיפאדת אל-אקצא, שנראה כי האינתיפאדות למענו נמשכות, החל משנת 1929 ועד אשר יגזור אללה דבר אשר יוציא את המסגד והעיר הזו מהשבי...

המופתי של ארץ הקודש, השייח' עכרמה צברי, דיבר על תולדות הערבים והמוסלמים בארץ הקודש, וציין כי הערבים הם מבין העמים הקדומים ביותר ששכנו בירושלים, 7,500 שנים לפני הספירה הנוצרית, והיא [ירושלים] קשורה בקשר גאוגרפי עם חצי האי הערבי... הוא אמר כי רשויות הכיבוש, בחפירותיהם תחת חומות מסגד אל-אקצא, גילו גדר מתקופת הכנענים, ולא מצאו שום סימן המעיד על היהודים... צברי אמר כי האינתיפאדה האחרונה של תושבי ירושלים נגד הפרות הכיבוש נתנה לישראלים שיעור קשה, שהמוסלמים יגנו על אל-אקצא בחייהם ולא יוותרו עליו לעולם.

הבישוף עטאללה חנא דיבר על הניסיונות הנמשכים של הכיבוש לייהד את עיר הקודש ולמחוק את ציוני הנוף האסלאמיים והנוצריים, והדגיש כי כל הניסיונות האלה ייכשלו לבסוף מפני שההיסטוריה הערבית של ירושלים חזקה יותר מכל המזימות, באומרו כי ערביותה של ירושלים אינה ניתנת לסילוף. חנא אמר כי אלה שרדפו את הנצרות כשהייתה בעריסתה, רצחו את ילדי בית לחם, ושדדו את ירושלים - הם אלה שמענים היום את העם הפלסטיני.

חנא... אמר כי הנוצרים והמוסלמים ימשיכו במאבקם המתמשך, כתף אל כתף, עד לשחרור המקומות הקדושים האסלאמיים והנוצרים, וארץ פלסטין מעול הכיבוש.

האחראי על תיק ירושלים, חאתם עבד אל-קאדר, אמר כי ירושלים אינה רק בירה ועיר דתית, אלא היא בעלת משיבות מדינית חברתית וגאוגרפית... עבד אל-קאדר הדגיש כי יש להחשיב את ירושלים על צידה המזרחי והמערבי, כיחידה אחת, וכי החלטת האו"ם מס' 181, לא מכירה בירושלים המערבית כבירה לישראלים.

עבד אל-קאדר אמר כי ישראל מנסה להפוך את ירושלים לבירה דתית לכל יהודי העולם... וציין כי יהודים רבים החזיקו אוהלים בעת שניסו להיכנס אל רחבות מסגד אל-אקצא... משמעות הדבר היא ניסיון של קיצוניים להקים מחנה [מאהל] בתחומי רחבות מסגד, במטרה להשתלט עליו."