בעל טור בעיתון הרש"פ מגנה את השואה, אבל טוען כי פשעי ישראל נגד הפלסטינים "עולים על פשע השואה"
אל-חיאת אל-ג'דידה - 29/04/2014

 
מתוך מאמר מאת מופק מטר, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ:
     "כן, אנחנו נגד השואה, מכיוון שבעמדה זו אנו מגנים על אנושיותנו, למרות מאמציהם של גנרלים, ראשי ממשלה ומנהיגי מפלגות יהודיות קיצוניות – שעולה מהן ריח של גזענות ואפליה – לשלול אותה ולהכחיש שאנו ניחנים בה כמו יתר האומות.
אנשים ברי דעת ובעלי לבבות רחומים אינם יכולים שלא להרגיש את הטרגדיה של האירופאי שנרצח, נשרף, נעצר או נרדף בגלל היותו יהודי – במיוחד משום שאנו הנפגעים הגדולים ביותר מקרב עמי העולם מהאידיאולוגיה של התנועה הציונית, אשר ניצלה את סבלם של יהודי העולם ואת הבעיה היהודית באירופה. היא הפכה לקבלנית של המדינות הקולוניאליסטיות הישנות והחדשות בלב האזור הערבי, והיא מבצעת פשעי מלחמה בפלסטין...
איננו יכולים לקבל את פשעיו של היטלר הנאצי נגד היהודים בגרמניה ובאירופה, גם אם הפשעים של מנהיגי ישראל המדיניים והצבאיים נגדנו עולים על פשע השואה, משום שאנו תומכים בזכותו של כל אדם חף מפשע לחיים. אחרת, נאפשר לאומה כלשהי שתבוא אחרינו להצדיק את הפשעים שבוצעו נגדנו, כפי שאנו הצדקנו – לשם הנחה – את פשעי הנאצים נגד האירופאים היהודים.
אני, בתור פלסטיני אנושי, מתנגד לעושק, לגזענות, לאפליה ולפשע מכל סוג שהוא. אין הבדל בין קורבן אחד למשנהו על רקע מין, אמונה או צבע, שהרי כולנו בני אדם וחווה."