עיתון הרש"פ מאדיר מחבלות ומבטיח להמשיך בדרכן
אל-איאם - 17/03/2013

 
מאמר דעה מאת ד"ר פיחאא' קאסם עבד אל-האדי:
     "אנו נילחם כפי שנלחמו לפנינו סבות, אימהות, אחיות ובנות. מאבק הנשים לא היה בילוי נעים, שכן חלקן נענשו, חלקן נעצמו ועונו, וחלקן מתו מות שהידים למען החירות: לוחמת האיגודים הלבנונים 'ורדה בוטרוס אבראהים' בשנת 1946, בעת מאבקה לצד הפועלים הלבנוניים למען זכויותיה וזכויותיהם; הלוחמת 'סנאא' אל-מחידלי' בשנת 1985, בעת הגנתה על חירותה וחירות מולדתה נגד צבא הכיבוש הישראלי בדרום לבנון; הלוחמת והרופאה האלג'יראית 'מליכה קאיד' בשנת 1957, שתכננה וביצעה פעולות צבאיות נגד הכובש הצרפתי; הלוחמת הפלסטינית 'שאדיה אבו ר'זאלה' בשכם בעת הכנה של פעולה צבאית נגד הכובש הישראלי בשנת 1968; והלוחמת 'דלאל אל-מוגרבי,' שהכריזה על הרפובליקה הפלסטינית החופשית הראשונה, בשנת 1978.
אנו מבטיחות לשהידות הערביות שלנו כי נמשיך בדרך זו: 'לא עייפנו ולא כלינו, החירות איננה בחינם,' ומבטיחות לעצורות כי נמשיך את מאבקנו 'מסביב לעולם לאורך כל השנה,' וכי נפשיט את הסוהרים ונלחץ לשחרורן ולשחרורם של כלל אסירי החופש."

הערה: סנאא' אל-מחידלי - ביצעה פיגוע התאבדות בדרום לבנון שהוביל להריגתם של חיילים ישראליים.
שאדיה אבו ר'זאלה - הייתה פעילה בארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין והייתה מעורבת בפיגועים רבים נגד ישראל. היא נהרגה בשנת 1968 כשהתפוצצה פצצה שהיא הכינה ושיועדה לפיגוע בתל אביב.
דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.