טלוויזיית הרש"פ מגדירה את ישראל ככובש בעל "התנהגות ברברית"
אל-חיאת אל-ג'דידה - 17/06/2012

 
כתבה בטלוויזיה הפלסטינית הדנה בשלושת הפלסטינים שהוצאו להורג בכלא עכו על ידי הבריטים ב- 1929. הם הוצאו להורג על רצח ברוטלי של יהודים בצפת ובחברון.

כתוב בתחתית המסך: "הכובש השתנה (כלומר, מהמנדט הבריטי לישראל) והטרדגיה מתמשכת – יום השנה ה-82 לטבח הכובש הבריטי בכלא עכו."

מגישת החדשות אומרת: "היום לפני 82 שנים כוחות המנדט הבריטי הוציאו להורג את שלושת האסירים: מוחמד ג'מג'ום, פואד חיג'אזי ועטא אל-זיר בכלא עכו. האירוע הזה הפך למגדלור בהיסטוריה של עמנו והיווה עבורו גורם להמשך החיפוש אחר החירות."

בסרטון קצר על הנושא נאמר: "שלושה אסירים פלסטינים נתלו על עמודי התלייה, פשעם היחיד הוא שהם אמרו 'לא' בפני הכובש הבריטי. הסיפור של השהידים מוחמד ג'מג'ום, עטא אל-זיר והצעיר שבהם פואד חיג'אזי, עבר את גבולות המקום והזמן והפך ל-חוק בלתי כתוב – המחייב את הפלסטינים, במשך כל שנות לחימתם בכיבוש, אשר אם צורתו התחלפה, הרי שהתנהגותו הברברית לא השתנתה."

הערה: מוחמד ג'מג'ום, פואד חיג'אזי ועטא אל-זיר "ביצעו מקרי רצח [של יהודים] ברוטלים במיוחד בצפת ובחברון" לפי הדוח שהגישו ממשלת בריטניה לחבר הלאומים. הם הורשעו בהתקפת חיילים בריטים ורצח יהודים בטבח בחברון ב- 1929, שבו 65 יהודים נרצחו. הם הוצעו להורג על ידי הבריטים ב- 1930.