בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ: חיילים ישראלים ארבו לזיאד אבו עין על מנת להרגו
אל-חיאת אל-ג'דידה - 11/12/2014

 
"... הפעם האחרונה שבה ראיתי את המנהיג הפתחאווי והלאומי, זיאד אבו עין, הייתה ביום ראשון, השבעה בחודש זה, במהלך טקס שנערך במרכז מחמוד דרויש, בו חתם הסופר יוצא הדופן אחמד ע'נים על הרומן שלו שנקרא "אלשיח' ריחאן – סיפורים ירושלמיים".  זיאד הזכיר לי את שיריי הפלסטיניים שכתבתי בזמן האינתיפאדה הראשונה. אני הבטחתי לו שאני אשוב לשיריי בקרוב, אך לא ידעתי אז כי חיילי הכיבוש אורבים לזיאד אבו עין ברמת הפרטים על מנת להרגו. הוא התנגד בתורמוס-עיא לאיבתם, והפריך את זיכרונותיהם המזויפים באמצעות תכנית מאבק מופלאה, שהיא נטיעת עצי זית בבקיעי הסלעים של גבעותינו הפלסטיניות הנצחיות, על מנת שהנרטיב הפלסטיני שלנו יפרח, בזמן שהנרטיב הציוני הכוזב נסוג לאחור ומתבדה..."

הערה: זיאד אבו עין, ראש הרשות להתנגדות לגדר ולהתנחלויות וחבר המועצה המהפכנית של פת"ח, התמוטט ומת כתוצאה מהתקף לב במהלך הפגנה נגד ישראל  (10/12/2014)  בסמוך לעיר רמאללה. הפתולוג מטעם ישראל דיווח כי השר מת כתוצאה מהתקף לב שנגרם ממתח, ואילו הפתולוג הפלסטיני אמר כי התקף הלב "נגרם כתוצאה מפציעה" כמה דקות לאחר עימות סוער בינו לבין לוחם מג"ב, במהלכו אחז הלוחם בצווארו של אבו עין.
אף על פי כן, מיד לאחר שנתקבלה ההודעה על מותו הכריזו מנהיגי הרש"פ ופת"ח כי מדובר ברצח והאשימו את ישראל כי רצחה את אבו עין "בדם קר."