טור בעיתון הרשמי של הרש"פ: ישראל עומדת מאחורי הפיגוע במשרדי העיתון שרלי הבדו בצרפת, ואולי גם מאחורי פיגועי 11 בספטמבר
אל-חיאת אל-ג'דידה - 02/02/2015

 

"...לאחר התפרקות הגוש המזרחי, היה על המערב להגדיר את עצמו מחדש, דבר שמחייב אותו להגדיר את האויב שלו, והלובי הציוני פעל לשכנע את הניאו שמרנים שיש להגדיר את הקיצונות האסלאמית בתור האויב מספר אחת.
לקיצונות האסלאמית מעולם לא הייתה השפעה המאפשרת לו לתפוס את המעמד הזה, אך אז אירע הפיצוץ במגדלי [מרכז] הסחר [העולמי] במנהטן שבניו יורק ב-11 בספטמבר 2001, ומיד נשמעו קולות הקוראים למערב לנהל מלחמה חסרת פשרות נגד ארגון אלקאעדה.
מי שבוחן את אירועי ספטמבר מוצא את עצמו בפני שורת סימני שאלה מעוררי ספק; האם אלקאעדה מסוגל לבצע פעולה מורכבת כזו בלבה של המעצמה הגדולה ביותר בעולם? ואם אלקאעדה נטל אחריות עליה מאוחר יותר, האם הוא ביצע זאת לבדו או שמא ישנו כוח נסתר שסייע לו בכך? והאם צילום האירוע בכזאת מיומנות וממקומות שמאפשרים לצלם תמונה ברורה ביותר, הוא מקרי ותו לא?
בתחילת השנה אירעה תקרית העיתון שרלי הבדו בצרפת. אף על פי שקישרו באופן ודאי בין האירוע לבין התמונות הפוגעות בנביא שפרסם העיתון, הבחירה דווקא בצרפת – במיוחד כאשר עיתון דני עשה את אותו המעשה הפוגעני לפניה – מעלה כמה וכמה שאלות, בעיקר אם ניזכר בעיתוי האירוע ובגורמים המפיקים תועלת ממנו; הפרלמנט הצרפתי הצביע בדצמבר האחרון בעד החלטה הקוראת לממשלת צרפת להכיר במדינה הפלסטינית. אף על פי שהחלטת הפרלמנט אינה מחייבת את הממשלה, הדבר לא מנע מראש ממשלת ישראל לתאר אותה כטעות חמורה, וישראל הזהירה עוד קודם לכן את ממשלת צרפת מההשלכות הרות האסון של ההצבעה. כמו כן, ימים מעטים לפני תקרית שרלי הבדו, ממשלת צרפת הצביעה במועצת הביטחון בעד החלטה הקוראת לסיים את הכיבוש ולהקים מדינה פלסטינית בגבולות יוני 1967 עד סוף שנת 2017. ייתכן שקשה לקשור בין ההצבעה הצרפתית לתקרית העיתון, אך כמה פרטים בתקרית מצביעים על האפשרות שהקשר ישנו: כיצד עלה בידו של עיתונאי ישראלי לצלם את האירוע? מדוע היו ישראלים על בניין העיתון? מדוע המכונית שבה נעשה שימוש באירוע עצרה מול בית עסק יהודי? והאם זהו צירוף מקרים שהוחזקו בני ערובה בתוך בית עסק יהודי? האם כוחות הביטחון הצרפתיים לא יכלו לעצור את המבצעים מבלי לחסל אותם, במיוחד משום שחקירתם הייתה עשויה להוביל למידע נוסף על פעילותם בצרפת? או שמא חיסולם היה הכרחי כדי למנוע התעמקות בפרשה [מילולית: לסגור את הספר בכותרת הראשית]? והאם הקצין הצרפתי שעליו הוטלה חקירת תקרית שרלי הבדו באמת התאבד?
נכון שההיסטוריה אינה כולה קונספירציות, אך הקונספירציות קיימות בה."