חבר מערכת העיתון 'כל אל-ערב' בתאוריית קשר חובקת עולם: הציונות ממערב, ואיראן ממזרח, פושטים בתנועת מלקחיים על האומה הערבית ומשתלטים עליה
כל אל-ערב - 27/03/2015

 

כותרת: "ההתפשטות הציונית ממערב וההתפשטות הפרסית ממזרח, והמשטרים המתפוררים בתווך"
מאמר מאת זידאן ח'לאילה, חבר מערכת העיתון 'כל אל-ערב'
"אומתנו הערבית ומולדתנו הערבית הגדולה נמצאת באחד המצבים הגרועים ביותר שלה: החולשה, הפיצול, הלחימה הפנימית בין הערבים, המתקפה מבחוץ... רמיסת כבודם וניצול אוצרותיהם על ידי משטרים דוברים ערבית, שליבם ושכלם עם אויבי האומה, הן במזרח הן במערב.
מצד מערב – האומה והמולדת הערבית סבלו מחמדנות המערב מאז היחלשות המדינה העותמאנית... תהליך שהגיע לשיאו בהסכם סייקס-פיקו הנפשע והצהרת בלפור, וכפיית משטר "המנדט" על ארצות הלבנט ועל עיראק לאחר חלוקתן למדינות ולממלכות קטנות, ומינוי שליטים עליהן שהם ערבים אך כפופים לתנועה הציונית – [כל זאת] במטרה להקים מדינה ליהודים בפלסטין ולהגן עליה.
כולנו מכירים את ההיסטוריה של התנועה הציונית ואת מטרותיה, ומי שמחזיק במצפן אמיתי תופס שהאומה הערבית מעולם לא נתקלה באויב מסוכן יותר מהתנועה הציונית, אשר בניגוד לדעה הרווחת אינה מייצגת את היהודים בתור דת, אלא היא תנועה [פוליטית] שיש לה נאמנים וחיילים ותועמלנים... יש להם מטרה אחת משותפת והיא להשתלט על האומה הערבית ועל משאביה ואוצרותיה האסטרטגיים העצומים, אשר בלעדיהם היא לא יכולה להשתלט על העולם, מכל הבחינות. היא הצליחה בכך הצלחה כבירה, מעל לציפיותיה ותכניותיה.
אין פלא שאנו רואים שליטים ערבים ואירופאים ואמריקאים - בפרלמנטים ובמיוחד בקונגרס, ואף [בפרלמנטים] ערבים ואסלאמיים - כשהם כנועים לציונות, שישראל היא ראש החץ שלה. הם מקדמים את המפעל שלה, מגנים עליו ועל הזרוע הביצועית שלו שהיא ישראל, עד שהנשיא האמריקאי עצמו אינו מעז לעמוד בפניה, ואף לא [יכול] למתוח ביקורת על ישראל...
לפיכך הסכנה הציונית ברורה, סכנתה בכך שיש לה תוכנית השואפת להתרחב ולהשתלט על האומה הערבית ולהכות אותה... ולהפיץ בה רוח פירוד ומריבה ולהסית את המיעוטים החיים בה זה 1500 שנה, כדי שימרדו ויתפסו את השלטון; והחשוב מכל - להחליש את הגורם הגדול והחשוב ביותר, שהם הערבים [המוסלמים] הסונים... הערבים יודעים את כל זה: האליטה שבהם מבינה זאת, ופשוטי העם חשים בכך...
והיום התעוררנו והנה אויב חדש, וסכנה גדולה שלא הבחנו בה ולא ציפינו שתתהפך עלינו, ותפעל לדקור אותנו מאחור, מכיוון מזרח. היא פועלת בכיווננו בתנועת מלקחיים עם שתי זרועות קטלניות: אחת מהמערב, שהיא התנועה הציונות, והשנייה מהמזרח שהיא איראן.
אנו היינו שבעי רצון מהמהפכה האיראנית ב-1979. ראינו בה בשורה של תחייה ואחדות אסלאמית, של תמיכה בעמים העשוקים הערבים והאסלאמיים. איננו מתכחשים לכך שהיא תמכה בכמה מכוחות ההתנגדות, אך מה שקורה עכשיו הופך את התמונה לגמרי, וחושף אותנו בפני סכנה גדולה שאינה פחותה מהסכנה הציונית, למרות כמה הבדלים.
כשטהרן מודיעה שהיא החזירה את האימפריה הפרסית שבירתה בגדאד, זה הופך את היחסים ההיסטוריים עם העם האיראני... והנה עשרות אלפי חיילים איראנים מתנדבים תוקפים את עיראק וסוריה ותימן... ועומדים לצד משטרים צרים, רצחניים ומדכאים... ומכים בערבים הסונים בסוריה ובעיראק ובתימן.. מסיתים ומחמשים את השיעים...ומכים בערביוּת ובאסלאם הסוני...
הנה הם [איראן] עם הפרויקט שלהם מתלכדים עם הפרויקט הציוני, והם מכים באומה הערבית ופוגעים במשאביה, על מנת להקל על עצמם את ההתרחבות והכיבוש, והם דוחפים את המשטרים הערביים, במיוחד מאזור המפרץ, ליפול לזרועותיה של ישראל."