שגריר אש"ף בהודו משבח מחבלים פלסטינים ואת חוטפי שליט
אל-חיאת אל-ג'דידה - 13/10/2011

 

שגריר אש"ף בהודו, עדלי סאדק:
     "בהזדמנות זו יש לציין לשבח את הראויים לכך; ואם כמה מהם הלכו לעולמם, אזי צריך להתפלל לעילוי נשמותיהם. החל בשהיד היקר אבו עטאיא (ג'מאל אבו סמהדאנה), מייסד ועדות ההתנגדות העממיות... והמשך בכל מי שמתו בפעולת שביית החייל... וכלה בכל השהידים שנפלו באש העושקת שהכובשים שפכו על עמנו, בפשיטות הזעם והנקמה, לאורך יותר מחודשים, לאחר המתקפה שביצעו צעירים בשיא חייהם, שהחזיקו במעט כלי נשק קלים, ובמעט ניסיון ואימון – נגד חלק ממבנה צבאי משוריין – ושבו חייל (גלעד שליט) מאומן וחמוש ומצויד. לעילוי נשמת צעירי ההתנגדות... וברכה לכל הגברים ששמרו על הסודיות של [מקום] החזקת השבוי, מהשבועות הראשונים לשבייתו, והמשך בהחזקתו... הפלסטינים מקבלים את הידיעה על השחרור הקרוב של אלף אסירים ו-27 אסירות, ברוח חגיגית. אולי יהיה מי שידבר אחר כך על חסרונות בעסקה... מצידנו, לא נתמקד במה שחמאס לא הצליחה להשיג, מפני שאנו יודעים מה קשה היתה המערכה של הנושאים ונותנים שלה (כלומר המשא-ומתן עם מדינת ישראל בנוגע לעסקת שליט), לאורך מספר שנים. הכובשים ציפו לעסקה רזה לגמרי. אולי הם ניסו להסוות את ויתורם החלקי, בפני הציבור שלהם הגדוש בקנאיות וקיצוניות, באמצעות הסירוב שלהם שהעסקה תכלול מנהיגים לאומיים כמו אחמד סעדאת ומרואן ברגותי ופואד אל-שובכי, ולוחמים שביצעו פעולות איכותיות (פיגועי התאבדות), כמו עבאס אל-סייד ואבראהים חאמד ועבדאללה ברגותי, ות'אאר חמאד ואחרים."

הערה: ג'מאל אבו סמהדאנה – מייסד ועדות ההתנגדות העממיות.
אחמד סעדאת – מרצה 30 שנים על עמידה בראש ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין." זכה לשבח בשידורים בטלוויזיה הפלסטינית על תכנון רצח שר התיירות רחבעם זאבי בשנת 2001, אך לא נשפט על פשע זה.
מרואן ברגותי – מרצה חמישה מאסרי עולם על תכנון פיגועים נגד אזרחים ישראלים. לאחר שהורשע ונכנס לכלא, הוא נבחר מחדש כחבר במועצה המחוקקת הפלסטינית.
עבאס אל-סייד – מרצה 35 מאסרי עולם ועוד 150 שנים על תכנון פיגוע ההתאבדות במלון פארק בנתניה בערב פסח ב-2002, שבו נהרגו 30 ישראלים ו-140 נפצעו, ופיגוע התאבדות נוסף בנתניה בו נהרגו חמישה ו-100 נפצעו ב-2001.
אבראהים חאמד – מרצה 54 מאסרי עולם על תכנון פיגועי התאבדות רבים בארץ שבהם נהרגו 46 ישראלים ונפצעו יותר מ-400, כולל הפיגוע בקפיטריה באוניברסיטה העברית, הפיגוע בקפה מומנט, הפיגוע בקפה הלל ועוד.
עבדאללה ברגותי – נידון ל-67 מאסרי עולם על מעורבות בפיגועים קשים שבהם נהרגו 66 ישראלים: הפיגוע מסעדת סבארו (09/08/2001), הפיגוע בקפה מומנט (09/03/2002), והפיגוע המשולש במדרחוב בן יהודה (01/12/2001).
ת'אאר חאמד – רצח עשרה ישראלים ב-2002.