English

 


כל הדף


עלילות
עלילה: ישראל מתעללת באסירים
עלילות
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'

לאורך ההיסטוריה, נעשה שימוש נרחב בהאשמות כוזבות ובעלילות בכדי להסית לשנאה, אלימות ולרצח המונים. העלילות הקונספירטיביות הרבות כנגד מדינת ישראל, הישראלים והיהודים, הינם חלק בלתי נפרד ממדיניות טיפוח השנאה הנמשכת ברשות הפלסטינית. אנשי הרש"פ מאשימים את ישראל בהדבקת פלסטינים באיידס, בהפצת נגע הסמים, בתכנון וביצוע מזימת רצח ערפאת, ועוד. מטרת הרש"פ הייתה להחדיר את השנאה עד כדי כך שלחימה ואף רצח יהודים וישראלים יתויג כמעשה גבורה וכהגנה עצמית.
עלילה: ישראל מתעללת באסירים
הרשות הפלסטינית עורכת מסע תעמולה נמשך של האשמות כוזבות, לפיו ישראל עורכת ניסויים רפואיים אכזריים באסירים פלסטינים, "בדומה לנאצים." בתוך כך שקרים לפיהם האסירים משמשים "שפני נסיונות לתרופות ושיטות טיפול" [03/07/2008] ו-"מקבלים זריקות... הגורמות לשיער ראשם ופניהם לנשור לצמיתות... אחרים איבדו את שפיותם... רבים סובלים מאובדן פוריות." [04/07/2008]

עלילות אלה הן כלי חשוב במאמצי ההסתה וההשחרה נגד ישראל, העושות שימוש בסוגיה הרגישה של האסירים הפלסטינים.

להלן דוגמאות לעלילות שווא בנושא האסירים:
רופאים בבתי הכלא הישראלים "משתמשים באסירים כבשפני ניסוי" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/04/2014
     "במהלך משמרת ההזדהות שארגנו אתמול מוסד 'מהג'ת אל-קודס' ופורום הרופאים (המסגרת הרפואית של תנועת הג'יהאד האסלאמי) במסגרת אירועי הסולידאריות עם האסירים... התייחס ד"ר ניהאד עאבד [רכז פורום הרופאים] לסבלם של האסירים, שנמצאים בין פטיש המחלה לבין סדן ההזנחה הרפואית...
הוא גילה כי רופאי הכלא, שהם למעשה מהמודיעין הישראלי, משתמשים באסירים כבשפני ניסוי לתרופות... במטרה להרוג [אותם] באיטיות."
שר ברש"פ: ישראל "ממשיכה להפר את זכויות האסירים" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/07/2013
      "שר האסירים, עיסא קראקע, דרש מהאיחוד האירופי להקפיא את ההסכמים המסחריים והכלכליים עם ישראל, משום שהיא (ישראל) ממשיכה להפר את זכויות האסירים בבתי הכלא ועוברת על דיני המשפט ההומניטרי הבינלאומי. ...
קראקע ציין כי הפרות רבות כלפי האסירים מנוגדות לאמנות הבינלאומיות, כמו העובדה שנמשכים מעצרים של ילדים, מעצרים מנהליים, מעצרים של צירים, הזנחה רפואית, מניעת ביקורים ולימודים וכיו"ב.
קראקע אמר את הדברים במהלך ביקור שערך לרגל חודש רמדאן אצל כמה משפחות של אסירים במחוז ג'נין. זאת (הביקורים) במסגרת תוכנית שגיבש המשרד [לענייני אסירים] לחודש רמדאן, תחת הכותרת 'לא נשכח אתכם'...
קראקע ופמלייתו ביקרו בכפר ביר אל-באשה את משפחת האסיר החולה מוחמד ר'וואדרה, שנידון לשלושה מאסרי עולם ועוד 30 שנה הוא סובל מבעיות בראייה... ונמצא בסכנה של אובדן הראייה, לאחר שקיבל זריקה בשוגג לפני חמש שנים."

הערה: מוחמד ר'וואדרה - נידון לשלושה מאסרי עולם על רצח שני ישראלים (יוני, 2003), ועבירות נוספות.
בכיר חמאס: ישראל נותנת לאסירים חולים תרופות המיועדות לכלבים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/01/2013
כותרת: "אל-רישק: מתן תרופות המיועדות ל'כלבים' לאסירים הינו פשע"
     "חבר הלשכה המדינית של תנועת ההתנגדות האסלאמית חמאס, עיזאת אל-רישק, גינה את אספקתם של מספר אסירים חולים בתרופות המיועדות לכלבים. אל-רישק הדגיש כי זהו פשע גזעני והתנהגות בלתי אנושית המבטאת את דרגת השפל ואיבוד כל העקרונות, הנורמות והמוסריות אליה הגיע הכיבוש."
שר ברש"פ: ישראל הורגת את האסירים החולים 
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 17/12/2012
השר לענייני אסירם ואסירים משוחררים עיסא קראקע: "ישראל היא מדינה שמעל לחוק, מדינה שהורגת, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, את האסירים החולים. ייתכן שמותם של אסירים משוחררים רבים לאחר שחרורם, והגילוי של מחלות ממאירות בגופם, משמעותם שרחבות בתי הכלא הפכו לבית קברות אמיתי, על ידי רופאים שאינם רופאים- רופאים בלבוש של תליינים [כך במקור!] אשר לא מבצעים את עבודתם המקצועית והמוסרית כפי שקבעו האמנות והחוקים הבינלאומיים."
פיאד: מותם של 200 אסירים בבתי הכלא הישראלים בשל הזנחה רפואית, עינויים, ורצח בכוונה תחילה 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/12/2012
כותרת: "בפני הוועידה הבינלאומית בבגדאד לסולידאריות עם גיבורי 'מצודות השבי'– פיאד: יש לנו 4600 אסירים, שמתוכם 200 מתו משהידים כתוצאה מהזנחה רפואית ועינויים"
     "ראש הממשלה, סלאם פיאד, הדגיש בנאומו בפני הוועידה הבינלאומית בבגדאד לסולידאריות עם האסירים בבתי הכלא של ישראל, כי קבלתה של פלסטין [כמדינה] באו"ם מחזקת את המעמד המשפטי של האסירים ומאפשרת לפלסטין להיות אחת המדינות החתומות על אמנת ג'נבה, הכוללת את [מילולית: ובראשה] זכותם של האסירים לחירות, ואת זכותו של עמנו להקים את מדינה עצמאית בעלת ריבונות מלאה בגבולות 1967, שבירתה ירושלים.
פיאד ציין לשבח את ההשתתפות הערבית והבינלאומית בדיוני הוועידה, ואמר בנאומו כי העמידה האיתנה האגדית שמפגינים אסירי החירות משקפת את כוח הרצון של עמנו, את עמידתו האיתנה ואת היאחזותו באדמתו...
הוא ציין כי מותם של 200 אסירים כשהידים בבתי הכלא ובמחנות המעצר בשל הזנחה רפואית, עינויים, רצח בכוונה תחילה, מכות נמרצות או שימוש באש חיה, מוכיח כי יש לפעול לחשיפת נסיבות מותם, ולאלץ את ישראל לשים קץ לפעולות הדיכוי הבלתי אנושיות שלה נגד האסירים."
שר הרש"פ: ישראל מבצעת ניסויים על אסירים שגורמים ל"מחלות ממאירות" 
מקור: אל-קודס, 13/08/2012
     "שר האסירים [עיסא] קראקע... אמר... כי מספר אסירים משוחררים מתו כשהידים עקב מחלות ממאירות לאחר שחרורם, מה שמצביע על כך שהם נפלו קורבן לניסויים רפואיים שבוצעו על ידי רופאים של שרות בתי הסוהר [הישראלים]."
הטלוויזיה הפלסטינית מצדיעה למחבל שנשפט ל-17 מאסרי עולם על תכנון פיגועים 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 14/07/2012
     מנחת התוכנית: "על האסיר נור ג'אבר נגזרו 17 מאסרי עולם. אנחנו מצדיעים לאסיר נור ג'אבר, מהעיר חברון. ... מצבו קריטי. מצבו הבריאותי גרוע, בעקבות חקירה מזוויעה ביותר שהוא עבר. לפי מה שקראתי ושמעתי, חיילי הכיבוש הישראלים, או השב"כ הישראלי, שידכו סיכות על גופו באמצעות מהדק נייר, זרו מלח על פצעיו, ועל רגלו הפצועה. כעת הם מאיימים לקטוע את רגלו, אך הוא מסרב."
לחץ לצפייה בסרטון
הערה:
נור ג'אבר - מחבל מהג'יהאד האסלאמי אשר נשפט ל-17 מאסרי עולם על אחראיות לרצח 16 ישראלים בפיגועים בציר המתפללים בחברון ובישיבת עתניאל.
עיתון הרש"פ מפרסם התבטאויות מוועידה במרוקו המכנות את ישראל "שטן ערמומי" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/01/2011
     "הנאום הראשון בוועידה, שתימשך עד ה-23/01/2011, היה של יו"ר הוועדה המכינה של הוועידה, וראש האגודה המרוקאית לתמיכה במאבק הפלסטיני, בן ג'לון האנדלסי... בן ג'לון אמר כי 'פלסטין היא כלא גדול, וסבל האסירים צריך צריך להיות מבוא לשיפוט ישראל באשמת פשעי מלחמה המבוצעים נגד מי שנאבק למען שאנו כולנו נשלים את דרכו.' בן ג'לון הזכיר את ההפרות הישראליות, כשהוא תיאר את ישראל כמדינה שמעל החוק והחקיקה הבינלאומית, והיא שטן ערמומי שעובר על כל העקרונות האנושיים, וצריך לפעול ללא ללאות כדי לגרור את המדינה הזו לבתי המשפט הבינלאומיים כפושעת.
שר האסירים והמשוחררים, עיסא קראקע, אמר: 'הגענו מארץ העמידה האיתנה והריבאט, אל אנשי הרבאט [זהו משחק מלים על שם עיר הבירה של מרוקו: רבאט], ולכולנו תקווה ואמון בעם הערבי, ועמידתו התמידית עם עמנו.'
נציג הליגה הערבית מחמד אל-חלו ציין בדבריו כי ישראל לא הסתפקה בכיבוש, הרג, עינוי ומעצר, אלא היא מבצעת את סוגי הגזענות ועינוי האסירים הכי מכוערים שיש, ואפילו מחזיקים את הגופות שלהם לאחר חיסולם תוך הפרה ברורה של ההסכמים הבינלאומיים."
סגן שר פלסטיני: ישראל פעלה באיטיות באופן מכוון בפינוי האסירים הפלסטינים משריפת הכרמל 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 02/12/2010
ביום הראשון לשריפה בכרמל, לאחר שנספו כ-40 סוהרים ישראליים אשר נשלחו לכלא דמון לסייע בפינוי האסירים, סגן השר לענייני האסירים ברשות הפלסטינית, זיאד אבו עין, האשים את ישראל בחוסר איכפתיות לחיי האסירים הפלסטינים, בכך שהיא נהגה באיטיות בפינוי האסירים:
     מנחת הטלוויזיה הפלסטינית: "האם יש לכם מידע בנושא מהירות התגובה של הנהלת בתי הכלא הישראלי [לגבי השריפה] בהעברת האסירות מהכלא הישראלי, או שמשכו את הזמן ויצרו סחבת?"
השר אבו עין: "כן, הם יצרו סחבת ואסירינו היו נתונים למצב סכנה. ולולא היו אסירים ישראליים פליליים או יהודים בבית הכלא הזה במיוחד, זה היה איטי יותר... אם, חס וחלילה, השריפה הזאת הייתה בכלא הנגב או בכלא נפחא או בבאר שבע, היה שם סיכון גדול יותר מכך, אבל הנוכחות של מאות אסירים ישראלים בכלא זה [דמון] עודדה וזירזה את הסיום ואת פינוי האסירים. אבל הייתה שם איטיות רבה מאוד."
עלילה: ישראל מענה את האסירים הפלסטינים עם מגהצים לוהטים ומקדחות חשמליות 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 21/10/2010
מעברון חדש ששודר בטלוויזיה הפלסטינית בתכנית המוקדשת לאסירים הפלסטיניים בבתי הכלא בישראל, מורכב מאיורי-זוועה המתארים את "העינויים הישראלים" לכאורה שחווים האסירים בישראל. האיורים, המתיימרים לתאר כיצד מעונים האסירים הפלסטיניים בבתי הכלא בישראל, מציגים סוהרים ישראלים כביכול במצבים הבאים:

1. צורבים חזה של אסיר באמצעות מגהץ לוהט.
2. קודחים חור בידו של אסיר באמצעות מקדחה.
3. צורבים כתף של אסיר באמצעות מלחם.
4. מצליפים באסיר בשוט בעודו תלוי הפוך ברגליו.
5. דוחסים ראשו של אסיר בסד עינויים ימי-ביניימי.
6. קוטעים יד של אסיר.
7. תולים אסיר בזרועותיו כאשר שלשלאות תלויות מצווארו וחזהו.

התכנית "למענכם" משודרת פעמיים בשבוע, והיא מוקדשת לאסירים הבטחוניים הפלסטיניים הכלואים בבתי כלא בישראל. באמצעות התכנית, צופים אסירים בתמונות מבתיהם ובשיחות עם בני משפחותיהם, השולחים להם מסרים באמצעות הטלוויזיה.

[הערה: ישראל לא הואשמה מעולם במעשים מסוג זה כלפי האסירים - לא על ידי הצלב האדום הבינלאומי וארגוני זכויות אדם, ואף לא על ידי האסירים הפלסטיניים עצמם.]
אסיר פלסטיני ששוחרר מכלא "מגידו": "לא חסר לאסירים דבר" בכלא הישראלי 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 24/06/2010
דבריו של אסיר פלסטיני משוחרר שהתראיין לתכנית "למענכם" ביום שחרורו מן הכלא. מנחת התכנית בטלוויזיה הפלסטינית ניסתה להביא את האסיר לומר דברי ביקורת על התנאים בכלא, ושאלה אותו על כך שוב ושוב. אך האסיר שב ואמר כי "לא חסר להם שום דבר" בכלא הישראלי:
     מנחה הטלוויזיה הפלסטינית: "היית ב[כלא] מגידו. מה מצב החבר'ה, אתה שוחררת מהכלא רק היום?"
האסיר: "החבר'ה בכלא הם במצב טוב. לא חסר להם כלום. מצבם טוב."
המנחה: "לא חסר להם כלום?"
האסיר: "המצב שלהם בסדר גמור."
המנחה: "לא חסר להם כלום? אפילו לא החופש?"
האסיר: "לא. החופש, אינשאללה יהיה חופש."
המנחה: "כמה זמן היית בכלא?"
האסיר: "שנתיים."
המנחה: "ואתה אומר שלא חסר להם כלום?"
האסיר: "לא יודע." הקש כאן לצפייה בסרטון
עלילה: ישראל רוצה להרוג את האסירים הפלסטינים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/06/2010
      "מנהל מרכז האסירים למחקרים, ראפת חמדונה והחוקר לענייני האסירים, עבד אלנאצר פרואנה, הטילו על הנהלת שירות בתי הסוהר הישראלי את האחריות המלאה לנפילתו כשהיד של האסיר מוחמד עאבדין... הם הדגישו כי הנהלת בתי הכלא הישראלית, בתמיכה של כל מרכיבי המערכת הפוליטית בישראל, שואפת להוציא להורג את האסירים באופן עקיף או לגרום להם נזק פיסי ונפשי ישיר, באמצעות מערכת של צעדים וחוקים עושקים, הרעת תנאי הכליאה, המזון והיחס הגרוע, ובאמצעות אי קיומו של ליווי בריאותי והזנחה רפואית."
עלילה: ישראל מבצעת עינויים אכזריים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/06/2010
      "האסיר לשעבר, מנהל מחלקת הסטטיסטיקה במשרד האסירים והמשוחררים, עבד אלנאצר פרואנה, מסר כי האסירה דעא אלג'יוסי השלימה את שנתה השמינית ונכנסה לשנתה התשיעית ברציפות בבתי הכלא של הכיבוש... היא הייתה נתונה לעינויים אכזריים מסוגים שונים, ולאחר מכן נידונה לשלושה מעצרי עולם."
דמוניזציה של הרשות הפלסטינית: ישראל מבצעת ניסויים על אסירים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 02/05/2010
     כותרת: "לאחר ביקורו בסוכת האבלים של האסיר המשוחרר זידאת – קראקע דורש להקים ועדה בינ"ל כדי לחקור ביצוע ניסויים רפואיים באסירים"
"השר לענייני אסירים ו[אסירים] משוחררים, עיסא קראקע, הטיל על שלטונות הכיבוש את מלוא האחריות למותו כשהיד של האסיר המשוחרר פאיז זידאת [אבו עמאר]... הוא דרש להקים ועדה בינ"ל כדי לחקור את העובדה שישראל ממשיכה לבצע ניסויים רפואיים באסירים... בשל היותן פעולות שמטרתן הברורה היא עינויים ושקידה על מדיניות המוות האיטי, אשר מתישה את גופם של האסירים באמצעות הפיכתו לשדות ניסויים רפואיים...
יצוין כי בריאותו [של זידאת] הייתה טובה ומבנה גופו חזק בעת מעצרו, ומה שמכונה שירות בתי הסוהר של הכיבוש ניצל דלקת בשיניו והזריק לו חומר מסרטן, שגרם לו לחלות מאוחר יותר בסרטן."
דמוניזציה של הרשות הפלסטינית: ישראל מבצעת פשעים כמו שביצעו הנאצים, המאיימים על האנושות 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/04/2010
יחיא רבאח בטורו הקבוע בעיתון אל-חיאת אל-ג'דידה:
     "כל מה שהתלוננה עליו התנועה הציונית במהלך ההיסטוריה הארוכה שלה... נגד הנאציזם, נגד הפאשיזם ונגד האנטישמיות – ישראל מבצעת עכשיו בדיוק באותו אופן, בתשוקה עזה, ברמה גבוהה של התפרעות והידרדרות מוסרית, ובמידה רבה של זלזול בכל מטרותיו של החוק הבינ"ל והחוק ההומניטארי.
ישראל מדינה סוררת במלוא מובן המילה. היא סוררת הרבה יותר מכל אלו שהיא האשימה באשמה הזאת, היא גזענית הרבה יותר מכל אלו שהיא התלוננה על גזענותם, והיא – כפי שתיארו אותה קולות רבים במערב ובמזרח כאחד – הסכנה הגדולה ביותר שמאיימת על השלום העולמי, על היציבות העולמית ועל החיים האנושיים.
ישראל של ימינו, אשר סוגדת למעשיות וסוגדת לאלים של אויביה אשר עינו אותה, החל מגלות בבל וכלה בשואה, משכפלת את כל הדברים הללו נגד העם הפלסטיני בכל יום, שעה ודקה...
אז כיצד ניתן לטעון שישראל המדינה הסוררת, הפוחזת, שבזה לאחרים, לזכויותיהם ולאינטרסים שלהם, יכולה להיות שותפה לשלום כלשהו?...
על ישראל לטעום את טעם החרם, הסנקציות ואי שביעות הרצון מהחלטותיה ומהתנהגותה המבישה. ישראל היא כיום הדוגמא הנתעבת ביותר לטרור, לדאגה ולאיום על הביטחון שעליהם מדבר העולם."
טענה של הרשות הפלסטינית: נעשים מעל 5000 ניסויים על אסירים פלסטינים כל שנה 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/02/2010
     כותרת: "פראונה: הסרטן טורף את האסירים ויותר מחמשת-אלפים ניסויים נערכים מדי שנה על גופם"
"החוקר המומחה לענייני האסירים, עבד אל-נאצר פראונה, אמר... כי יותר מ-5000 ניסויים בתרופות מסוכנות נערכים מדי שנה על גופיהם, המציבים את חייהם בסכנה... פראונה הבהיר כי שלטונות הכיבוש לא הסתפקו בבתי כלא ובמחנות מעצר שאין בהם שום תנאים אנושיים... אלא הן אף חרגו מעבר לכך וביצעו דבר חמור ונורא יותר, כאשר הציבו – והם עדיין מציבים – את גופי האסירים לניסויים רפואיים במספר תרופות מסוכנות, באישור ממשרד הבריאות."
הזנחה מכוונת גרמה למותם של אסירים פלסטינים 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/03/2009
קדורה פארס, ראש מועדון האסיר:
     פארס אמר: האסירים נתונים, מזה 42 שנים, מאז הכיבוש הישראלי, לתהליך של הרג איטי באמצעות עינוי מתמשך והפרות חוזרות ונשנות של זכויותיהם, והזנחה רפואית מכוונת."
עלילה של הרשות הפלסטינית: יש קורבן נוסף מהתרופות המורעלות של ישראל 
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/02/2009
כתבה על האסיר פאיז זיאדאת חולה סרטן הנאבק על חייו בכלא רמלה. הכתב סאלם אבו צאלח מציג אותו כ"קורבן החדש של ההזנחה הרפואית ואולי של התרופה המורעלת, שניתנת לאסירים והביאה למותם של כ-200 אסירים בבתי הכלא של הכיבוש עד היום..."
הרשות הפלסטינית בודה: ישראל מבצעת ניסויים רפואיים תחת מסווה של "טיפול" 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/07/2008
     "אבו אלחאג' [מנהל מרכז אבו ג'יהאד לענייני האסירים באוניברסיטת אל-קודס] הזכיר את תקופת המנדט הבריטי ואת השיטה שהיתה נהוגה כדי להרוג, באמצעות חבל התלייה המוצג במוזיאון... אבו אלחאג' המשיך והזכיר את השיטה העוקבת אצל הכיבוש הישראלי בה מחסלים באמצעות מוות איטי אותו סובלים האסירים מצד רשות בתי הכלא. הוא הוסיף שכתוצאה משיטה זו, 226 אסירים מתו כשהידים בתוך בתי הכלא... אבו אלחאג' הצביע על כך ש...רופאי המרפאות בבתי הכלא הישראלים משתמשים באסירים כשדות ניסויים לתרופות תחת השם 'טיפול.'"
הרשות הפלסטינית בודה ציטוט בשם חברת כנסת ישראלית 
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/07/2008
     "דליה איציק, שהייתה חברת הכנסת הישראלית ראש ועדת המדע בפרלמנט הישראלי, גילתה ביולי 1997 שמתקיימים אלפי ניסויים של תרופות מסוכנות כניסוי רפואי, שנערכים מדי שנה על האסירים הפלסטינים והערבים."
12
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat