English

 


פרסומי PMW
עיתון הרש"פ: ארצות הברית ייסדה את דאעש, אובמה הוא "סדיסט" שנוהג בגזענות
Share |
הרש''פ מאשימה את ארה''ב  
 ביסוד הארגון האסלאמי הקיצוני דאעש,   
במטרה לערער את היציבות במזרח התיכון   
ולהשתלט על האזור
   
עיתון הרש"פ כינה את  
 הנשיא אובמה "סדיסט"  
 ו"נשיא שחור,  
שהתעלה בפשעיו על כל הנשיאים הלבנים." 
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק  
 
הדמוניזציה המתמשכת שנעשית לארצות הברית על ידי הצגתה כמדינה אימפריאליסטית שאחראית לתנאי החיים הקשים בארצות המוסלמיות והערביות עיצבה את התודעה שהובילה לפיגועי ה-11 בספטמבר.
 
הרשות הפלסטינית ממשיכה לקדם את הדמוניזציה הזו, אף על פי שארה"ב הינה התורמת הגדולה ביותר שלה מאז היווסדה ב-1994.
 
בנוסף לכך, בתקופה האחרונה פורסמו בעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית כמה מאמרי דעה, שהאשימו את ארה''ב בהקמת הארגון האסלאמי הקיצוני דאעש (המדינה האסלאמית), אשר כבש בחודשים האחרונים שטחים נרחבים בסוריה ועיראק. דאעש הכריז על עצמו כח'ליפות אסלאמית סונית, ובכך טוען לסמכות דתית ופוליטית על העולם המוסלמי כולו. לשם כך, הוא אימץ שיטות טרור קיצוניות כגון, עריפת ראשים, צליבה ורצח המוני, אשר תועדו ופורסמו באינטרנט.
 
כפי שתיעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" ביוני, העורך הנוכחי של העיתון הרשמי של הרש"פ, "אל-חיאת אל-ג'דידה", מונה על ידי יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, בצו נשיאותי. "מבט לתקשורת פלסטינית" גם תיעד כי הרשות מרבה לפרסם עלילות על ארצות הברית וכן ודברי ביקורת קשים נגדה.
 
במאמרים שפורסמו בעיתון הרש"פ נטען כי המטרה ארוכת הטווח של ארה''ב היא להרוס את המדינות הערביות והמוסלמיות, על ידי חלוקתן באמצעות סכסוכים ומלחמות. נאמר שהמלחמה שמנהל דאעש והסכסוכים האחרים באזור הינם תוצר של ארה''ב: 
 
"המלחמות בלוב, בעיראק, בסוריה ובפלסטין תוכננו על ידי ארה"ב במטרה להגן על האינטרסים שלה... דאעש, 'החזית האסלאמית' ו'ג'בהת אל-נוסרה' הם מוסלמים מארצות שונות, שארה"ב נלחמת באמצעותם בעיראק ובסוריה כדי לפורר את אחדות שתי הארצות הערביות הללו... כעת אנו מודעים יותר לכך שאמריקנים - אשר מעוניינים להילחם למען האינטרסים שלהם באמצעות מאמיני האסלאם, היהדות והנצרות - הם אכן ראש הנחש."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/07/2014]
   
"הדאעשים, עושי התועבות, והארגונים המניפים את דגל הדת
נראים כעת כאילו הם מניפים את נשקם בתזמון עם וושינגטון, ולוחמים בארה"ב במילים אך בפועל הורגים את אויביה. האם מדובר בצירוף מקרים או שמא במעשה בכוונה תחילה?"
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/08/2014]
 
"הטרוריסטים דאעש וזולתם,שנוצרו על ידי ישראל וארה"ב, פותחים את הדרך בפני ישראל כך שתוכל לעשות כמותם."
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/08/2014]
   
חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, עבאס זכי, הטיח האשמות דומות בראיון לאתר החדשות הפלסטיני Palestine News Network, וכינה את דאעש "היציר החדש" של ארה''ב:
 
"בין כלי השרת המתקדמים שלה נמצאים ישראל והיציר החדש שלה, דאעש, שמטרתם להרוס את העולם הערבי ולחסל את הסוגיה הפלסטינית."
[PNN, 07/08/2014]
 
בנוסף להאשמה שארה"ב יצרה את דאעש, פורסמו לאחרונה גם דברי שטנה של הרש"פ נגד ארצות הברית והנשיא אובמה. הדברים פורסמו במהלך מבצע "צוק איתן", וארה"ב תוארה בהם כמדינה ששולטת על אחרים וזורעת חורבן להנאתה. אף על פי שמאמרים אלו פורסמו במהלך הלחימה בעזה, המסרים אינם ייחודיים לתקופה: הם משקפים מדיניות עקבית של הרש"פ של עשיית דמוניזציה לארה"ב והצגתה בתור הקושרת האימפריאליסטית הראשית, שיחד עם ישראל, מנסה לערער את העולם המוסלמי והערבי.
 
מאמר דעה מאת אברהים עבד אל-מג'יד
"ישראל מצאה שעת כושר להתחיל בטיהור האתני [בעזה], לאור העובדה שהערבים עסוקים [כעת] במה שקורה בארצותיהם, כפי שבעיראק דאעש גירש את הנוצרים מבלי שמישהו בעולם התנגד... בעמדתה של ארה"ב יש משהו לא מובן. כמובן, היא [ארה"ב] זו שעומדת מאחורי הפלגים הללו, שמכנים את עצמם אסלאמיים וזורעים חורבן בעולם הערבי, ושייתנו לישראל הזדמנות להכריז על מדינה יהודית, אך פשעי המלחמה והפשעים נגד האנושות לא נתקלים בתגובה כלשהי מצד ארה"ב... מאז תחילת הפעולות הישראליות, אובמה אינו מדבר ואינו פוצה פה....
לא מצאתי הסבר אחר לעמדתו [של אובמה] ולמדיניות ארה"ב עצמה, מלבד שהוא סדיסט מהתקופות שבהן הלבנים רדפו את השחורים. כעת הוא בא ונוהג באותו סדיזם שננקט נגדו בעבר. כל מעשי הטבח נגד השחורים באפריקה ובאמריקה במאות ה-18 וה-19, כל גילויי האפליה הגזעית שנמשכו בארה"ב בקנה מידה רחב אפילו עד שנות השבעים של המאה שעברה - את כל המחזות הדוחים הללו רואה האיש הזה בעזה, ושמח על כך. [הוא רואה] זאת כפיצוי על מה שקרה לשחורים וכניסיון להדחיק את מה שקרה לשחורים, וכן מתוך גאווה במעשיו של נשיא שחור, שהתעלה בפשעיו על כל הנשיאים הלבנים." 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/07/2014]
   
מאמר דעה מאת יחיא רבאח, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ וחבר מועצת ההנהגה של פת"ח בעזה.
"התוקפנות הזו היא נקמה בבני עמנו, משום שהם שמו קץ לפילוג [בין פת"ח לחמאס], שהיה 100% תוצרת ישראלית מבחינת הרעיון, התכנון והביצוע...
אלפים בורחים לרחובות עם ילדים... בלי מים להרטיב את גרונם של הילדים והאימהות, בשעה שהקהילה הבינלאומית כורעת תחת צביעותה העבשה,  שאיש אינו מכיר אותה טוב יותר מאתנו, וארה"ב עומדת כמו שומר הרשע, ושואלת את נתניהו: 'האם הסתפקת? האם דם הילדים הפלסטינים מרצה אותך?' האם חלקי הגופות של הפלסטינים משביעים את רעבונך השטני, ישראל?
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/07/2014]
   
להלן קטעים ארוכים יותר מהכתבות שפורסמו בעיתון הרשמי של הרש''פ, וכן דבריו של עבאס זכי, שבהם מואשמת ארה''ב ביסוד דאעש ובכך שהיא זוממת להרוס את המזרח התיכון:

מאמר דעה מאת חאפז ברגותי, העורך הראשי לשעבר של אל-חיאת אל-ג'דידה, ובעל טור קבוע בעיתון
"מנהיגי ברית נאט"ו הרכיבו קואליציה נגד דאעש וגינו את פעולותיו. מנהיגי 'נאטש'  הינם מהנדסיהם של דאעש ודומיו, 'הערבים האפגנים' שקדמו להם, וכן חובבי האנדרלמוסיה והכתמת הדת במעשיות ובשקרים שיבואו אחריהם.
תחילה, היו 'הערבים האפגנים', שגויסו על ידי משטרים [שונים], האחים המוסלמים והמודיעין האמריקאי, בכדי להילחם בסובייטים באפגניסטן, וכך למנוע מהצעירים הערבים להצטרף למהפכה הפלסטינית ולתנועה הלאומית בלבנון או להילחם בישראל. בראשם, עמדו עבדאללה עזאם ואוסמאה בן-לאדן, כשהראשון נהרג כשעבד עם האמריקאים, והשני נהרג על ידי האמריקאים לאחר שפנה נגדם. כאשר 'הערבים האפגנים' שבו לארצותיהם, הם עוררו מהומות... ונעשה בהם שימוש פעם נוספת במלחמת בוסניה. כאשר נסתיימה שם המלחמה, הם גורשו ממנה, וחלקם נשלחו לקווקז, במטרה לשרת את המערב ותו לא.
בסוריה ובלוב, קיבצה נאט"ו את כל המובטלים, הלוקים בשכלם, בעלי הסטיות הדתיות והמיניות וחובבי ההרפתקאות ו'נישואי הג'יהאד'. היא מימנה וחימשה אותם, ואז זרקה אותם בסוריה ובלוב דרך תורכיה...
ייתכן כי הדיון של פסגת נאט"ו בסכנה שמהווה דעאש, לאחר שהיא המיטה על עצמה את האסון הזה, ייראה לנו שפל. זאת, משום שברית נאט"ו הינה היוצרת, המממנת והמחמשת של דאעש, ואם הוא התמרד נגדה, היא אוכלת את הדייסה שהיא עצמה בישלה." 
   [אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/09/2014]
 
"דאעש היה כלי שרת מודיעיני ישראלי-אמריקני, שנועד להגשים את חלום המדינה היהודית, לצד כמה מטרות נוספות...
הסכנה שבמדינה דתית נשקפת לכל... כל מדינה דתית נלחמה ותמיד תילחם במיעוטים הדתיים והאתניים האחרים כדי להוציא אותם מגבולות המדינה. זה מה שקרה בסרביה, זה מה שמתבצע בעיראק על ידי דאעש, וזה מה שעלול לקרות לפלסטינים בתוך ישראל, מוסלמים ונוצרים כאחד, אם יתגשם החלום המדינה היהודית...
הקמת מדינה יהודית, משמעותה שהשטח היהודי שעליו שולטת המדינה היהודית הוא אדמה ליהודים בלבד. במקרה הפלסטיני, העניין הזה הוא מורכב, משום שהמדינה הזו היא מדינה קולוניאליסטית מתנחלת ואוריינטליסטית שבדתה נרטיב היסטורי, קולוניאליסטי ודתי במטרה להתנחל בפלסטין. היא תפעל בכל הכוח כדי להרוס את החברה הערבית בפלסטין שהפכה לקולוניה בשנת 1948. הדבר עלול להגיע לכדי הוצאת הפלסטינית המתגוררים בירושלים [מהעיר], על מנת לטהר את המדינה היהודית מה'גויים', הכינוי היהודי למי שאינם יהודים...
יצירת דאעש, התוויית האסטרטגיה שלו ועיצוב מודל ה'תכפיר' (כלומר, האשמה בכפירה) שלו תורמים בצורה מסוכנת למימוש רעיון היותה של ישראל מדינה יהודית."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/08/2014]
 
כותרת: "מטרות סיורו האחרון של קרי"
מאמר דעה מאת עומר חלמי אל-ר'ול, יועצו של ראש ממשלת הרש''פ לשעבר סלאם פיאד, בטורו הקבוע 
"סיורו של [מזכיר המדינה האמריקאי] ג'ון קרי באזור לא נערך מתוך דאגה לאחדות עיראק ושטחיה... אלא במטרה ליישם את מזימתו [של הממשל האמריקני] לחלק את עיראק... כפי שכולם יודעים, ארה"ב יצרה, יחד עם מדינות האזור, ארגונים רבים המאשימים את הזולת בכפירה, וביניהם דאעש, או המדינה האסלאמית, בעיראק ובלבנט, כדי לבסס את הסכסוך הדתי, העדתי והאתני."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/06/2014]
   
מאמר דעה מאת חאפז ברגותי, העורך הראשי לשעבר של העיתון הרשמי של הרש''פ, בטורו הקבוע
"לא מצאתי שום טקסט המאשר כי מזכירת המדינה לשעבר, הילארי קלינטון, ציינה בספרה האחרון 'בחירות קשות' כי דאעש הינו כלי שרת של ארה"ב, וכי וושינגטון הייתה אמורה להכיר בה [במדינה האסלאמית] בשנה שעברה, מיד לאחר ההכרזה עליה. אולם, דבר זה אינו שולל כי וושינגטון נמצאת מאחורי רבים מאסונותיו של האזור הערבי. הרי מזכירת המדינה לשעבר מדליין אולברייט ציינה לפני יותר מעשור במאמר שכתבה כי קיימים באזור הערבי גורמים שניתן לגרום להם להילחם זה בזה, באופן שישרת את האינטרסים האמריקאים, וכי אין סיבה להתערבות צבאית אמריקאית ישירה. לאחר מכן, קונדוליזה רייס בישרה על מה שמכונה 'אנרכיה יוצרת'. מאוחר יותר, ב-2006, דיבר ראש ה-CIA לשעבר, ג'יימס וולסי, על כך שיש ליצור אסלאם שיתאים למערב, ולאחר מכן לגרום למוסלמים להילחם זה בזה, ואז יבוא עליהם המערב וינצח.
 
ישנן הוכחות רבות למעורבות האמריקאית באסונות הנוכחיים של האזור, והמזימה הנוכחית הינה פירוק, כלומר פירוקן של עיראק, סוריה ולבנון. מצרים הייתה אמורה להיות מפורקת, וכעת מתרחש פירוקן של תימן וכמה ממדינות המפרץ, וכן מוקמת מדינה כורדית בצפון עיראק ובצפון מזרח סוריה. אין ראיה טובה יותר לכך מהעובדה שוושינגטון דחתה את קריאותיו של נורי אל-מאלכי להתערב נגד דאעש, כאשר הוא החל לאיים על בגדד, אך היא התערבה כאשר דאעש החל לאיים על כורדיסטן העיראקית.
  
הדאעשים, עושי התועבות והארגונים המניפים את דגל הדת נראים כעת כאילו הם מניפים את נשקם בתזמון עם וושינגטון, ולוחמים בארה"ב במילים אך בפועל הורגים את אויביה. האם מדובר בצירוף מקרים או שמא במעשה בכוונה תחילה?"
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/08/2014]
   
מאמר דעה מאת אבראהים עבד אל-מג'יד
"הם החריבו את המסגד של אדוננו יונה [הנביא] בנינווה. דאעש פוצץ אותו, וכן את כל המסגדים שבהם היו קברי קדושים... וכך אנו חיים, במשך חצי מאה בערך, בעידן חדש של הבנה נבערת של הדת. וזו הגיעה לשיאה בשנים אלו עם הקיצונים הטרוריסטים דאעש וזולתם, שנוצרו על ידי ישראל וארה"ב, ופותחים את הדרך בפני ישראל כך שתוכל לעשות כמותם."
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/08/2014]
   
כותרת: "נתניהו וליברמן, מנהיגי דאעש היהודית"
מאמר דעה מאת מוחרם ברגותי
 "לאחר שארונות הקבורה של חיילים אמריקנים שבו מאפגניסטן ומעיראק, וקודם לכן מלבנון, [ארה"ב] נקטה שיטה חדשה [להגן על האינטרסים של ארה''ב]: ניצול ויצירה של קיצוניות דתית אסלאמית, נוצרית ויהודית, כדי להילחם באמצעותה במקום באמצעות חייליה. במבט מעמיק על מה שקורה באזור, רואים שהמלחמות בלוב, בעיראק, בסוריה ובפלסטין תוכננו על ידי ארה"ב במטרה להגן על האינטרסים שלה... ארה"ב משתמשת בקיצונים בתור מגנים אנושיים הנלחמים בשמה, כך שהחיילים האמריקנים אינם בסכנה לחזור שוב בארונות קבורה.
דאעש, 'החזית האסלאמית' ו'ג'בהת אל-נוסרה' הם מוסלמים מארצות שונות, שארה"ב נלחמת באמצעותם בעיראק ובסוריה כדי לפורר את אחדות שתי הארצות הערביות הללו... כעת אנו מודעים יותר לכך
שהאמריקנים - אשר מעוניינים להילחם למען האינטרסים שלהם באמצעות מאמיני האסלאם, היהדות והנצרות - הם אכן ראש הנחש... ההצהרה של דאעש כי הוא יילחם בישראל רק לאחר שיסיים עם הכופרים אינה אלא הוכחה שדאעש בסוריה ובעיראק לא יילחם בדאעש היהודי. זאת משום שהמזימה היא אותה מזימה, הבוס הוא אותו בוס, והמטרה היא אותה מטרה: לקרוע את המולדת הערבית ולהשתלט על משאביה - אך באמצעות דם של אחרים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/07/2014]
   
מאמר דעה מאת עדלי סאדק, שגריר הרש''פ בהודו, בטורו הקבוע
"ישראל זו, כל פעם שהיא חשה שעמום, היא שבה לעזה עם מטוסי קרב בכדי להחריב בתים ומתקנים ולהרוג ילדים. היכן העזרה, שקרנים פלגניים [חיזבאללה], משת"פים של האייתולות הפרסים ... העוינים, ודומיכם המשת"פים של ה-CIA  מקרב הדאעשים, שמחריבים מהפכות ומוציאים שם רע לעמים?"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/07/201]
   
"חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח והנציב הכללי ליחסים עם סין ומדינות ערב, עבאס זכי, אמר כי יש לשנות את השפה ואת הטרמינולוגיה הפלסטינית עם האויב הציוני. זאת משום שמי שרואה את היקף החורבן, את ההריסות ואת האיברים שנקרעו מגופותיהם הטהורות של בני עמנו בעזה מבין את מטרות ההתקפה הציונית (כלומר, מבצע 'צוק איתן'): לנצל את המצב הגרוע בעולם הערבי, שנוצר בשל היעדר אומץ, התלהבות וכוח רצון בקרב אלו שהפכו לדרך [חיים] את הכפיפות לארה"ב... [ארה''ב,] שבין כלי השרת המתקדמים שלה נמצאים ישראל והיציר החדש שלה, דאעש, שמטרתם להרוס את העולם הערבי ולחסל את הסוגיה הפלסטינית."
[Palestine News Network, 07/08/2014]  


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat