English

 


כל הדף


אישים בהנהגת פת"ח והרש"פ
יאסר ערפאת
אישים בהנהגת פת"ח והרש"פ

יאסר ערפאת
נושאים בדף זה
1- אחריות אישית על פעילות הטרור והאינתיפאדה
2- ילדים לוחמים
3- הונאה בצל תהליך השלום
 


1- אחריות אישית על פעילות הטרור והאינתיפאדה
הצג הכל
כרונולוגית


מושל טול כרם חולק כבוד למחבלים במהלך טקס יום השנה למותו של ערפאת
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/11/2015

כותרת: "המוני טול כרם ציינו את יום השנה ה-11 למות השהידים של ערפאת"
"המוני מחוז טול כרם ציינו אתמול את יום השנה ה-11 למות השהיד של המנהיג המייסד יאסר ערפאת, במהלך עצרת שארגן סניף טול כרם של תנועת פת"ח באוניברסיטה הטכנולוגית של פלסטין  "ח'צ'ורי".
מושל מחוז טול כרם, עצאם אבו בכר, מסר את ברכותיו של הנשיא מחמוד עבאס למשתתפים, והדגיש כי השהיד ערפאת הגן כראוי על הזהות הלאומית, ומת מות שהידים בהגנה על זכויות עמנו.
כמו כן, הוא הזכיר את השהידים ח'ליל אלוזיר "אבו ג'האד", צלאח ח'לף, אבו עלי איאד, ג'ורג' חבש, פתחי שקאקי, אחמד יאסין ושאר השהידים שהותירו חותם ברור על המאבק הלאומי בדרך לחרות, לעצמאות ולהקמת מדינה עצמאית שבירתה ירושלים."

לקריאת קטע ארוך יותר מהכתבה לחץ "לכתבה המלאה"

גורם רשמי ברש"פ: ערפאת סיפק ביטוח רפואי ללוחמי הפת"ח
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/06/2015

תוכנית הטלוויזיה: "מדינה נבנית" בטלוויזה הרשמית של הרש"פ.
חידר אבראהים, תת שר העבודה לשעבר: "קודם כל אנו רוצים ביטוח רפואי [לעובדים]. יש עובדים שלא יכולים לשלם על כיכר לחם. כבר שנה או שנתיים [הביטוח נפסק]. הנשיא אבו עמאר[ערפאת] ז"ל עשה ביטוח רפואי לחללי אל-אקצא, ולאחר מכן זה הורחב לעובדים הנזקקים ביותר וכולי. לאחר מכן זה נעצר. זו אחריות של הממשלה".

 
הערה: גדודי חללי אל-אקצא נוסד בשנת 2000 על ידי ערפאת בתחילת האינתיפאדה השנייה. הוא איחד מספר קבוצות פלסטיניות חמושות נפרדות לגוף אחד בשם גדודי חללי אל-אקצה. הגוף משמש עד היום  כזרוע הצבאית של הפת"ח, ונמצא ברשימת ארגוני הטרור של ארה"ב והאיחוד האירופי.

 

דחלאן: ערפאת הונה את העולם כשגינה את הטרור
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 22/07/2009
     מוחמד דחלאן: "בכל הקשור למו"מ עם ישראל, צריך לקבוע תקרת זמן הגיונית שלא תעלה על יותר משנתיים, לדעתי האישית. התכנית המדינית מבטיחה את המשך מאבקנו הלאומי בכל צורותיו באופן שיגשים את שאיפותינו הלאומיות תוך אותו פרק זמן."
מנחה הטלוויזיה הפלסטינית: "אם כך, ההתנגדות [האלימות] והמאבק ממשיכים."
מוחמד דחלאן: "זוהי זכותנו, זכות חוקית. הקהילה הבינלאומית מאשרת לנו. אבל זוהי אחריות ההנהגה להשתמש בהם כאשר תרצה במקום המתאים ובזמן המתאים. לא ניתן להשאיר זאת בידי צעירים שעושים דין לעצמם. זהו ההבדל בין שימוש [ההנהגה] בזכות הזו לבין שימוש על ידי כל אדם... אני חייתי עם היו"ר ערפאת במשך שנים... ערפאת היה מגנה פעולות [טרור] ביום, ובלילה היה עושה דברים מכובדים. אני לא רוצה להרחיב את על כך." הקש כאן לצפייה בסרטון
  הצג הכל
 


2- ילדים לוחמים
הצג הכל
כרונולוגית


ערפאת לילדים: הילד השהיד הוא מודל לחיקוי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/08/2002
 "באותו הבוקר יצא פארס מוקדם מביתו, כשהוא נושא בידו רוגטקה, לאחר שהכין לעצמו זר של פרחים, קישט אותו בתמונתו וכתב בכתב ידו: 'השהיד הגיבור פארס עודה.'
הוא אמר לאימו: 'אל תדאגי, אימא, השהאדה היא מתוקה.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/11/2000]
יאסר ערפאת, בנאום לילדים:
    
"אנו מצדיעים לרוחו של השהיד הגיבור, פארס עודה! פארס עודה! פארס עודה! אנו גרעים בכם [בנוער], הו ילדי פלסטין! חבריו, אחיו ואחיותיו של פארס עודה!"
הקש כאן לצפיה בסרטון
ערפאת: ילדים שהידים הם מסר מעולה לעולם
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 15/01/2002
     מראיינת: "אדוני הנשיא, מה המסר שהיית רוצה להעביר לעם הפלסטיני בכלל, ולילדי פלסטין בפרט?"
ערפאת: "הילד, שמחזיק אבן מול הטנק, האין זה המסר הכי גדול לעולם, בהפיכתו לשהיד של הגיבור הזה. אנחנו גאים בהם." הקש כאן לצפיה בסרטון
  הצג הכל
 


3- הונאה בצל תהליך השלום
הצג הכל
כרונולוגית


גורם רשמי בפת"ח רומז שערפאת חזר ל"מולדת" כדי להלחם בישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/01/2016

כותרת: "זכי: הכיבוש הישראלי הוא הדרגה הגבוהה והנפשעת ביותר של הטרור העולמי"
"חבר הוועד המרכזי של פת"ח והנציב הכללי של היחסים עם מדינות ערב וסין, עבאס זכי, אמר כי הקואליציות שקמות באזורנו נגד הטרור צריכות להבין כי הכיבוש הישראלי הוא הדרגה הגבוהה ביותר של הטרור העולמי. זכי ציין את הלחצים שהפעילה ארה"ב נגד המנהיג המנוח יאסר ערפאת כדי לפגוע בנחישותו ולגרום לו להיכנע לפרויקט הציוני, אך ערפאת שב למולדת על מנת להשלים את המסלול תחת הסיסמה 'לירושלים הולכים שהידים במיליונים"'.
 

ערפאת תכנן כי הסכמי אוסלו יבריחו את הישראלים
מקור: Arabic News Broadcast TV, London-based, 16/02/2006
העורך הראשי של "אל-קדס אל-ערבי", עבד אל-בארי עטוואן:
     "לאחר שנחתמו הסכמי אוסלו, נסעתי לתוניס לבקר אותו [את ערפאת] ביולי. אמרתי לו: 'אנחנו לא מסכימים. אני לא תומך בהסכם הזה. הוא יפגע בנו.'
[ערפאת] אמר לי: 'בשם אללה, אני אוציא אותם מדעתם. אני אהפוך את הסכמים אלה לאסון עבורם [ישראל]. זה לא יקרה בימי חיי, אבל אתה תראה שהישראלים יברחו מפלסטין. היעזר בסבלנות.'
גדודי חללי אל-אקצא [זרוע הטרור של פת"ח] הוקמו ומומנו על ידו [ערפאת] בתגובה, כמשקל-נגד לטעות ההיסטורית של הסכמי אוסלו." הקש כאן לצפייה בסרטון
אש"ף הונה את אוסלו, לא הסיר הכחשת ישראל מהאמנה
מקור: הקלטה פרטית, 24/04/1996
הצבעה היסטורית של המועצה הלאומית הפלסטינית שמטרתה לממש את התחייבויות אש"ף לתקן את הסעיפים באמנת אש"ף הקוראים להשמדת ישראל, בהתאם להסכמי אוסלו: 
     לפני ההצבעה:
סאלים זא'נון, יו"ר הועידה: "[מטרת ההצבעה היא] לקבל הארכה של שישה חודשים... ולאחר מכן הוועד המרכזי ידון בכך [בתיקון הסעיפים]."
"ברצוני לומר לכם לפני שנתחיל בהצבעה, כי הוועדה המשפטית, בה נכחתי, הייתה משוכנעת – ברוב של 43 מתוך 44 חברים – שעלינו לעמוד בהתחייבויות שלנו [בהתאם להסכמי אוסלו] במחיר הנמוך ביותר. לכן, נאמר, כי אם נתקן את הסעיפים [הקוראים להשמדת ישראל] המשמעות תהיה כי שילמנו מחיר גבוה מדי. להציע הצעה חדשה לאמנה הלאומית פוגעני פחות מהאפשרות הראשונה.

לאחר ההצבעה:
מרוואן קנפאני, דוברו של ערפאת: "אין זה תיקון. זהו רשיון להתחיל מחדש, לייסד אמנה חדשה."
הקש כאן לצפייה בסרטון
  הצג הכל
נושאים בדף זה
1- אחריות אישית על פעילות הטרור והאינתיפאדה
2- ילדים לוחמים
3- הונאה בצל תהליך השלום
כל הדף


Created by swat